ОДЛИЧЕН СТАРТ НА СЕЗОНАТА

Пешевски тргна со пехар, Мотор го освои Супер-купот

Македонскиот репрезентативец, Жарко Пешевски го освои првиот пехар со новиот тим, Мото Запорожје. 

објавено: 2 септември 2018 - 18:24

Жарко Пешевски одлично ја започна својата „авантура“ со Мотор Запорожје. Пред стартот на сезоната, со својот нов тим го освои и Супер-купот на ЗТР Запорожје 34-28 (17-15), што пак е прв официјален пехар. Пешевски мечот против еден од најголемите ривали во украинското првенство постигна три гола.

За пикерот и Мотор претходно во рамките на подготовките за новата сезона го освоија и „Дњепар Куп“.

 

Најново во Ракомет