ВО ЧЕКОР СО СВЕТСКИТЕ ТРЕНДОВИ

СЦ "Борис Трајковски" доби модерен изглед, монтиран висечкиот семафор (ФОТО)

Во СЦ "Борис Трајковски" денеска на средина на теренот беше поставен висечкиот семафор. По долги години оваа сала ќе понуди нешто ново, но и ќе биде уникатна. Македонија го доби првиот висечки семафор, а доколку навреме се завршат сите работо, истиот ќе биде пуштен на утрешниот меч меѓу Металург и Бешикташ.

објавено: 22 септември 2018 - 16:02

Најново во Ракомет