УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ

НЕМА КРАЈ НА МАЛЕРИТЕ: Столе се повреди

Капитенот на македонскиот првак, Вардар, Стојанче Стоилов се повредил во првото полувреме..

објавено: 24 август 2018 - 21:38

Нова главоболка за Роберо Гарсија Парондо. Листата на повредени играчи од ден на ден се зголемува, на неа се најде Стојанче Стоилов. Капитенот на македонскиот првак ја повредил во првото полувреме при еден дуел со Лука Карабатиќ.

На официјалната страница на Вардар стои дека лекарскиот тим прави напори за да може Столе да го доигра мечот.

Ова е кратката статистика по првото полуврме.

Дејан Милосављев 8 одбрани
Тирмур Дибиров 6 гола
Сергеј Горбок 4 гола

Најново во Ракомет