ПОСЛЕДЕН МЕЧ НА ХРВАТОТ ВО ДРЕСОТ НА МЕТАЛУРГ

Јагањац ти благодариме за се (ФОТО)

По повеќе од една година мината во дресот на Металург, Халил Јагањац одлучи да ги напушти редовите на македонскиот вицепрвак. Хрватскиот репрезентативец вечерва го игра последниот меч во дресот на тимот од Автокоманда. Пред стартот на дуелот со Татран Прешов од клубот му се заблагодарија и му подарија дрес. Јагањац во продолжение од сезоната ќе ги брани боите на Нексе, кој плати голема сума на пари за неговата слобода. 

објавено: 20 октомври 2018 - 21:15

Најново во Ракомет