ПРЕД СЕКОЈ ДА ТРГНЕ НА СВОЈА СТРАНА

Гонзалез со последни иструкции за Парондо

Шпанските тренери на европските клубови кои се дел од Лигата на шампионите заедно се на „мастер коуч" семинар во Мадрид. Хота Гонзалез, Раул Гонзалез (ПСЖ), Маноло Кањељас (Мешков Брест), Хуан Карлос Пастор (Пик Сегед), Алберто Ентрериос (асистент во Нант) и Роберто Парондо (Вардар) направија заедничка фотографија. Пред секој да тргне на својата страна, Раул му даде последни интрукции на Парондо пред првиот собир со македонскиот шампион. 

објавено: 13 јули 2018 - 10:56

Најново во Ракомет