ПОСТОЈАНО ТРЕНИРА, ИАКО Е НАДВОР ОД ТЕРЕНИТЕ

ГО НАЧЕКАВМЕ КАПИТЕНОТ: Стоилов изгледа перфектно (ФОТО)

Стојанче Стоилов дефинитивно не „седи со скрстени раце“. Иако поради скршеница на десната дланка е надвор од терените, тој постојано тренира. Но, ова не е единствениот новитет, вардаровиот капитен и пикер, внимава и на својот изгледа, тука мислиме на тежината, има симнато повеќе килограми.  

Стоилов го начекавме денеска пред СЦ „Јане Сандански“ заедно со стратегот, Роберто Гарсија Парондо.

објавено: 17 септември 2018 - 17:30

Најново во Ракомет