ХРВАТОТ НЕ ЗАБОРАВА

Циндриќ му одговори на Стоилов

Лука Циндриќ го најде најдобриот одговор, по "замерката" на неговиот некогашен соиграч, Стојанче Стоилов.

 

објавено: 21 август 2018 - 20:11

Лука Циндриќ го најде најдобриот одговор, откако неговиот некогашен соиграч од Вардар, Стојанче Стоилов го "боцна" потенцирајќи дека жолтата боја не ми стои.

Хрватскиот репрезентативец со само една реченица одново ги освои срцата на фановите на македонскиот шампион.

"Црвено-црната боја секогаш во срцето".

 

Најново во Ракомет