Ракомет

КАКО ШТО И СЕ НАЈАВУВАШЕ, РОМАНЦИТЕ ДЕЛ ОД РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

Официјално: Стеауа во СЕХА, познати сите 10 учесници во новата сезона!!!

ЕКСПЕРТИ ЗА ДРАМА: Кадетите искомплицираа, па се...

Македонија како првопласирана во групата А оди во полуфиналето. Швајцарија беше...

Каковски потпиша нов договор со Еурофарм Работник

Кадетскиот репрезентативец на Македонија и еден од најперспективните ракометари...

НИЗОК УДАР ОД ЕХФ: Нема ЕП за победникот на ЕХФ...

Освојувањето на ЕХФ Шампионатот во Скопје не значи пласман на ЕП У20 во 2020....

Абутовиќ: Овде не може да оставиш ни парче пица во кутијата...

„Тоа се два различни системи, тоа не се споредува" – признава големиот борец по рпеселбата во Германија.

Цела Хрватска му аплаудираше на српски спортист (ВИДЕО)

Така се работи тоа, навистина секоја чест за младите ракометари на Србија и хрватска, кои уште еднаш покажаа дека политиката треба да е надвор од спортските борилишта...

КОСТЕСКИ ЗА ПОБЕДА: Триумф во последната секунда над Фарски Острови за пласман во полуфиналето (ВИДЕО)

Со погодок во последната секунда крилото Ненад Костески и донесе на Македонија победа над Фарски Острови, 30:29 (16:16) и ја промовираше во полуфиналист на Шампионатот во Тбилиси.

Кире Лазаров и Нант со трофејот на „Шпаркасе Куп“

Францускиот клуб дојде до првиот трофеј оваа сезона, откако го освои првото место на меѓународниот турнир „Шпаркасе Куп" во Штутгарт, Германија.

СТРУГА ВО ПОЛН СЈАЈ: Блесна игралиштето на „Женска плажа“ (ФОТО)

Спортските обложувалници MOZZART, кои се покровител на турнирот го ребрендираа теренот и му дадоа комплетно нов изглед на паркетот на отвореното игралиште.

НИШТО ОД ТРЕТОТО МЕСТО: Вардар доцна се разбуди и загуби од Лајпциг

Македонскиот првак се држеше во првите 25 минути, потоа имаше долга криза и доцна се врати во ритам па Лајпциг со победа 27:26 (11:8) славеше во мечот за третото место.

СИ ЗНАЕ: Марса тешко преку Стоилов

Вардар ја забележа првата победа во подготовките за новата сезона.

КАКО БРЗ ВОЗ: „Црвено-црните“ го прегазија актуелниот шампион на ЕХФ Купот!

За разлика од вчерашниот меч на стартот кога загубија од Хамбург, денеска поинаква слика од страна на македонските шампиони. На турнирот „Хеиде Куп" што се одржува во Германија, избранците на Парондо забележаа висока победа против актуелниот освојувач на ЕХФ купот, тимот на Фуксе Берлин со 31:24.

ПАТ КОН ПОЛУФИНАЛЕ: Македонија со втора победа на ЕХФ шампионатот!!

Откако вчера имаше успешно отворање на ЕХФ шампионатот У18 во Грузија со победата над Литванија, денеска Македонија го оствари и вториот триумф.

Слабо издание на „Хеиде Куп“, Вардар поразен од Хамбург

По подготовките во Скопје и Словенија, ракометарите на Вардар го имаа денеска првиот пријателски натпревар пред новата сезона.

Pages