Меѓународен Фудбал

ПРВИОТ ЧОВЕК ОТКРИ ВАЖНИ ДЕТАЛИ

Перез конечно прозборе за Роналдо

Трет Германец кој стигна до бројката од 100 меча...

Поголем број настапи во Лигата на шампионите од Милер засега имаат само Филип...

Тоти призна: Сакав да го повредам Балотели

Франческо Тоти веќе година дена е надвор од терените, легендарниот капитен на...

Сари: За англиски тим Лигата на Европа е проблем

Италијанецот коментирајќи го дуелот со ПАОК, истакна дека ЛЕ е премногу...

Играчите и вработените во Анжи немаат пари за да дојдат на тренинг

Никој не знае кога и дали финансиската криза во рускиот премиерлигаш ќе заврши. Играчите и вработените во клубот се при крај со трпението, а помошта ја нема.

500 ГОЛА, па тоа значи дека си многу стар! (ВИДЕО)

Златан Ибрахимовиќ во саботата го постигна својот 500. гол во кариерата, а една од најзабавните честитки му дојде од англиската икона, и негов голме пријател...

СЕНЗАЦИОНАЛНО: Па, дајте му ја веднаш наградата „Пушкаш“! (ВИДЕО)

Вистински мајстор, можеби е рано на некому да се додели епитетот најубав гол во сезоната, но погодокот на Димитри Паје секако конкурира за таа престижна награда.

Божиновски контролор на Бенфика-Баерн, Чакир суди на „Енфилд“! (ФОТО)

В среда Реал Мадрид во рамките од првото коло од групната фаза во ЛШ ќе ја пречека екипата на Рома во групата Г.

ЛШ: Спалети во големи проблеми, Интер има само еден бек!

Поразот од Парма не беше доволно болен сам по себе, па Интер се најде во големи дефанзивни проблеми. Во вторник го очекува отворањето во Лигата на шампионите против Тотенхем, но Лучано Спалети скоро немаа опции во делот на одбраната.

Де Бруине се враќа за градското дерби со Јунајтед!

Последните лекарски контроли спроведени на клиника во Барселона покажале дека опоравувањето оди забрзано, па Гвардиола ќе може да смета на него веќе на 11 ноември за големата градска пресметка со Јунајтед.

Навивачи на Барса, знаете ли што се случи пред 18 години? (ФОТО+ВИДЕО)

Барселона е еден од најдобрите клубови на денешницата, беше тоа и пред 18 години, а во меѓувреме се појави играч кој испишуваше историја во дресот на овој гигант.

ЈУВЕ СИ ЗНАЕ: Мала тајна клаузула во договорот на Роналдо!

Не се запиша во листата на стрелците во првите три кола, но затоа Португалецот вчера ги постигна првите голови за Јувентус во Серија А.

МАРСЕЛО МНОГУ ИСКРЕНО: На Реал не му 'фали' само Роналдо...

Реал Мадрид ремизираше на гостувањето во Билбао, а после натпреварот, левиот бек на мадридистите искоментира некои работи по киксот...

Ќе станат рекордери: 31 меч не слушнале за победа!

Фудбалерите на англискиот нисколигаш Маклесфилд Таун се на пат да го урнат најнепопуларниот рекорд во англискиот фудбал, серија без победа. Имено, по вчерашниот пораз на домашен терен од екипата на Линколн Сити со 2:1,...

Pages