Меѓународен Фудбал

ПОБЕДНИЧКА ВЕЧЕР ЗА ДВАЈЦА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

Фенербахче распарчен среде Загреб, Тричко поразен дома (ВИДЕО)

И Р. Ирска во Островската кандидатура за СП 2030

Република Ирска ќе се приклучи на заедничката кандидатура на Англија, Северна...

Николов и Видеотон паднаа пред БАТЕ

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов и Видеотон на домашен терен беа...

Елмас во стартниот состав на Фенербахче

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза...

ЛШ: Спалети во големи проблеми, Интер има само еден бек!

Поразот од Парма не беше доволно болен сам по себе, па Интер се најде во големи дефанзивни проблеми. Во вторник го очекува отворањето во Лигата на шампионите против Тотенхем, но Лучано Спалети скоро немаа опции во делот на одбраната.

Де Бруине се враќа за градското дерби со Јунајтед!

Последните лекарски контроли спроведени на клиника во Барселона покажале дека опоравувањето оди забрзано, па Гвардиола ќе може да смета на него веќе на 11 ноември за големата градска пресметка со Јунајтед.

Навивачи на Барса, знаете ли што се случи пред 18 години? (ФОТО+ВИДЕО)

Барселона е еден од најдобрите клубови на денешницата, беше тоа и пред 18 години, а во меѓувреме се појави играч кој испишуваше историја во дресот на овој гигант.

ЈУВЕ СИ ЗНАЕ: Мала тајна клаузула во договорот на Роналдо!

Не се запиша во листата на стрелците во првите три кола, но затоа Португалецот вчера ги постигна првите голови за Јувентус во Серија А.

МАРСЕЛО МНОГУ ИСКРЕНО: На Реал не му 'фали' само Роналдо...

Реал Мадрид ремизираше на гостувањето во Билбао, а после натпреварот, левиот бек на мадридистите искоментира некои работи по киксот...

Ќе станат рекордери: 31 меч не слушнале за победа!

Фудбалерите на англискиот нисколигаш Маклесфилд Таун се на пат да го урнат најнепопуларниот рекорд во англискиот фудбал, серија без победа. Имено, по вчерашниот пораз на домашен терен од екипата на Линколн Сити со 2:1,...

Роналдо: Признавам, бев малку нервозен...!

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо денеска ги постигна првите голови за италијанскиот шампион во Серија А против Сасуоло (2:1).

Стрела и веднаш нови рекорди: 400. голови за Роналдо во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Во денешната програма од четвртото во најсилното италијанско првенство, Јувентус го забележа и четвртиот триумф по ред.

Роналдо „експлодираше“ од среќа: Конечно постигна гол за Јувентус! (ВИДЕО)

Еве дојде и тој момент, Кристијано Роналдо дури во четвртото коло од Серија А го реализираше првиот гол во дресот на италијанскиот шампион.

Дејвид Мојс е многу блиску до кормилото на САД

По завршената соработка со Вест Хем, Мој е без ангажман. Американците се без селектор по заминувањето на Брус Арина. Преговорите се отворени.

Pages