Меѓународен Фудбал

„ВОЛЧИЦАТА“ БЕШЕ НА ПРАГОТ ДА ЗАГУБИ ДВА БОДА НО...

Џеко во 95. минута и донесе победа на Рома (видео)

Рој е највозрасниот менаџер во историјата на...

Сер Боби Робсон не е повеќе највозрасниот тренер во најсилната англиска лига,...

Мбапе стигна до 51 гол и урна рекорд во Лига 1

Францускиот тинејџер Килијан Мбапе постигна два гола во победата на ПСЖ над Ним...

Голманот на Тузла заврши во болница по дуелот со...

Ужас на теренот во Тузла на мечот меѓу Тузла Сити и Сараево. Голманот на Тузла...

РОНАЛДО: Јас имам пет титули, Атлетико нула (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо на провокациите на фановите на Атлетико Мадрид по победата од 2:0 над Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите одговори со провокација.

Гвардиола: Во ЛШ се може да ви се случи, затоа е фантастичен турнир

Манчестер Сити прими два гола од пенали, од 68. минута играше со фудбалер помалку поради црвениот картон на Отаменди, но на крајот славеше со 3:2. Сане даде прекрасен гол за 2:2, за Стерлинг како „брзиот Гонзалез" го помина својот чувар и го совлада голманот на Шалке.

Што ли мислеше Симеоне?

Диего Симеоне толку многу му се израдува на голот на Хуан Хименез што во лудилото прославуваше со рацете на своите гениталии. Како да сакаше да му покаже јасен сигнал дека неговиот тим е подобар и од ВАР и од судиите...Претходно ВАР толку многу го исфрустрира што се плашеше добрата игра на неговиот тим да не биде казнета со некој гол од дефанзивно ориентираниот Јувентус. Кога Хименес погоди му олесна, и ваква недолична реакција... фатена на камера, можна е и санкција!

Луд пресврт на Сити во Гелзенкирхен

„Граѓаните" имаа негатива од 2:1 и играч помалку во финишот на мечот но тоа не беше препрека да го свртат резултатот во своја корист и да си заминат со победа од Гелзенкирхен

Атлетико туркаше, туркаше и го турна Јувентус

„Јорганџиите" удрија по италијанскиот шампион. Искинаа нерви но го победија Јувентус. Се бореа против голем противник но и против ВАР системот. Прво им беше поништен пенал, па гол, но сепак дојдоа до убава победа (2:0)

Абрамович за откази на тренери дал 101 милион евра

Откако го купи Челси во 2003 година Роман Амбрамович смени девет тренери, два пати му врачуваше отказ на Жозе Мурињо, а првиот отказ на Португалецот го чинеше клубот 20,4 милиони евра

Добро е што Реал нема тимови во ракомет и хокеј, затоа што и таму ќе „плачат“

Одбранбениот фудбалер на Барселона Жерар Пике најде нов повод да го нападне лутиот ривал Реал Мадрид

Јуве тргнува со Дибала, Роналдо и Манџукиќ

По вчерашните 0:0 на двете овонеделни пресметки во ЛШ, вечерва уште две осминафиналните пресметки како финале на првата рунда од нокаут-фазата Еве ги стартните состави.

Сане на клупа, Пеп почнува со Бернардо Силва

По вчерашните 0:0 на двете овонеделни пресметки во ЛШ, вечерва уште две осминафиналните пресметки како финале на првата рунда од нокаут-фазата Еве ги стартните состави.

Севиља обезбеди осминафинале во ЛЕ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Севиља вечерва со втора победа над Лацио само го потврдија своето место меѓу 16-те најдобри во ова натпреварување.

Pages