Меѓународен Фудбал

Елмас во стартниот состав на Фенербахче

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза...

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ БЕНФИКА: Со проститутки ги...

Португалскиот фудбал го „тресе“ голем скандал. Некогашниот прв човек на Бенфика...

Роналдо сепак се враќа на „Олд Трафорд“?

По првото коло во Лигата на шампионите и покрај убавите потези и голови во...

Шок во Милано: Ериксен го казни „комичниот“ Интер! (ВИДЕО)

Дури во второто полувреме беше постигнат првиот гол на дуелот од Лигата на шампионите на стадионот „Сан Сиро".

Прекрасен старт на „Камп Ноу“: Меси од слободен удар за прв гол и рекорд во ЛШ! (ВИДЕО)

Каталонскиот гигант поведе во 32. минута од првото коло во групната фаза од Лигата на шампионите.

Спектакуларно од навивачите на Интер кои повторно уживаат во ЛШ! (ФОТО)

„Се вративме", пишуваше на оваа прекрасна кореографија на фановите на италијанскиот клуб кој денеска го започна настапот во Лигата на шампионите против Тотенхем на „Сан Сиро" во Милано.

Судот ја суспендира Серија Б!

Проблемот со бројот на тимовите кои треба да се натпреваруваат оваа сезона во Серија Б отиде на суд. Про Верчели ја тужеше лигата пред апелацискиот суд во Рим и истиот привремено ја суспендира Серија Б каде веќе се одиграа некомплетни три кола.

Меси, Суарез и Дембеле го „ловат“ ПСВ, мега дуел Икарди vs Кејн (ФОТО)

Стартуваат возбудувањата од групната фаза во најквалитетното европско натпреварување, Лигата на шампионите со првите два натпревари од групата Б со почеток од 18:55 часот.

Стерлинг ги прекина преговорите со Сити, си оди на лето?

Уште една неуспешна рунда преговори меѓу „граѓаните“ и младиот фудбалер. Преговорите запнаа кај платата. Сити е на пат да се откаже од него и да го стави на продажба следното лето.

Јарослав Шилхави е новиот селектор на Чешка

Јарослав Шилхави е новиот селектор на фудбалската репрезентација на Чешка. Тој ќе го замени Карел Јаролим, кој доби отказ по катастрофата на пријателскиот меч со Русија (5-1) и поразот од Украина на стартот од новото...

Клоп: Нема да ја жртуваме ЛШ за Премиер лигата

Шлагерот на вечерта во ЛШ е Ливерпул-ПСЖ на „Енфилд роуд". Дали „Црвените" ќе ја жртвуваат ЛШ за титула во Премиер лигата? Што вели Клоп на тоа?

Тиаго Силва: „Ќе ги гледате најдобрите два напади на планетава“

Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино на една и Нејмар, Килијан Мбапе и Единсон Кавани гна другата страна. Силва е убеден дека вечерва фановите ќе гледаат натпревар на двете најдобри напаѓачки формации на планетава.

ЛШ: Со помош на навивачите до остварување на сонот

Групна фаза, нови термини. Првото коло во ЛШ донесува интересни мечеви, а вечерва се играат најдобрите два: Ливерпул - ПСЖ и Црвена звезда - Наполи... Забавно ќе биде и на „Меаца" каде Интер ќе се соочи со Тотенхем...

Pages