Меѓународен Фудбал

„ВОЛЧИЦАТА“ БЕШЕ НА ПРАГОТ ДА ЗАГУБИ ДВА БОДА НО...

Џеко во 95. минута и донесе победа на Рома (видео)

Рој е највозрасниот менаџер во историјата на...

Сер Боби Робсон не е повеќе највозрасниот тренер во најсилната англиска лига,...

Мбапе стигна до 51 гол и урна рекорд во Лига 1

Францускиот тинејџер Килијан Мбапе постигна два гола во победата на ПСЖ над Ним...

Голманот на Тузла заврши во болница по дуелот со...

Ужас на теренот во Тузла на мечот меѓу Тузла Сити и Сараево. Голманот на Тузла...

И Баерн Минхен се вклучува во трката за Ди Марија

Одличниот аргентински фудбалер, Анхел ди Марија речиси сигурно ќе го напушти таборот на Реал Мадрид, но сѐ уште не се знае каде ќе ја продолжи кариерата. За неговите услуги сериозно се заинтересирани бројни клубови меѓу...

Марсеј сепак останува на „Велодром“ за годишна кирија од 7,5 милиони евра

Поранешниот европски шампион Олимпик Марсеј сепак ќе остане на својот матичен стадион „Велодрим“, откако клубот успеа да се договори со градската власт за киријата за стадионот, кој беше реновиран за потребите на...

Пато не сака да се врати во Серија А, посебно не во - Интер!

Поранешниот бразилски репрезентативец Александре Пато ќе остане фудбалер на Коринтијанс и покрај интересот на неколку клубови од Италија да го вратат овој напаѓач на Апенините. Пато е поранешен фудбалер на Милан, а...

Најголемото засилување на Атлетико си направи селфи на промоцијата на „Калдерон“

Антоан Гризман и официјално е нов играч на Атлетико Мадрид, а претставувањето присуствуваа околу 6.000 навивачи на шпанскиот шампион. Францускиот репрезентативец по излегувањето на теренот од стадионот „Висенте Калдерон...

Диего Лопез го напушта Реал поради Навас!

Токму онака како што во текот на претходните недели и беше најавувано, доаѓањето на Кејлор Навас од Леванте ќе резултира со заминување на еден од двајцата чувари на мрежата на Кралскиот клуб, но... На општо задоволство...

Кабалјеро му порача на Џо Харт: Дојдов да бранам!

Искусниот Аргентинец во овој преоден рок го засили актуелниот шампион на Англија, па за своето место меѓу стативите ќе се бори со Џо Харт, репрезентативецот на Англија. Нема сомнежи, во наредната сезона ќе гледаме...

Германија стана европски фудбалски шампион за играчи до 19 години!

Младинската фудбалска ререзентација на Германија до 19 години од вечерва и официјално е новиот европски фудбалски шампион, откако во финалето кое на континенталниот шампион кое се одиигра во Унгарија ја совлада...

Мурињо заработи 160 милиони евра од продажбата на играчите кои не му беа по „ќеиф“

Како што годините одминуваат, финансиските трендови во модерниот фудбал се менуваат. За реализација на трансферите се издвојуваат огромни средства, а освен добро познатите приказни за клубовите кои трошат многу, тука се...

Имобиле: Левандовски е минатото, а јас сум иднината на Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд Чиро Имобиле изјави дека поранешниот напаѓач Роберт Левандовски е минатото на овој клуб, а тој иднината. Имобиле, кој во ланската сезона беше најдобар стрелец во Серија А, пристигна на „...

Де Лаурентис: Фризурата на Фелаини e перфектна за стилот на наполитанците!

Манчестер јунајтед е подготвен да ги сослуша сите понуди за Маруан Фелаини. „Ѓаволите“ за ангажманот на Белгиецот минатото лето на Евертон му платија 34 милиони евра, но се надеваат дека за него ќе добијат барем двојно...

Pages