Меѓународен Фудбал

ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА И НА САЛЦБУРГ – Единствениот...

Бадијала, после оној „потоп" во дуелите со Црвена Ѕвезда кој ги чинеше место во...

Реал Мадрид ја „потврди одлуката“ да го назначи...

Сантјаго Солари најверојатно ќе остане на клупата на мадридски Реал, откри...

Кога немаш веќе конкуренција: Лео Меси со...

Фудбалерот на Барселона е прогласен за најдобар играч на Шпанија оваа година....

Симеоне: Челси сега е во предност!

Аргентинскиот страгет на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне изјави дека неговиот тим не успеал да го најде патот до мрежата на Челси и дека сега англискиот премиерлигаш ја има предноста во реваншот идната среда во...

Хуанфран: Челси се бранеше, мислат дека ќе нѐ победат на „Стемфорд бриџ“?

Дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Хуанфран изјави дека Атлетико Мадрид се обиде да победи, но не успеа во својата намера вечерва во првото полуфинале со Челси, потенцирајќи дека гостите од Англија дошле само со една...

„Двокатниот автобус“ на Мурињо непробoен за Атлетико Мадрид (ФОТО)

Атлетико Мадрид и Челси одиграа без голови на „Висенте Калдерон“ во првиот полуфинален натпревар од Лигата на шампионите и патникот во големото финале ќе се решава за шест дена во Лондон. Челси допатува во Мадрид со...

Спектакуларна кореографија: Денеска и засекогаш - Атлетико Мадрид (ФОТО)

Атлетико Мадрид вечерва има огромна поддршка од трибините на „Висенте Калдерон“ каде ја бие битката со Челси во рамките на првиот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите, а атмосферата во Мадрид е повеќе и од...

Шок за Челси: Заврши натпреварот за Чех во Мадрид! (ВИДЕО)

Жозе Мурињо и Челси ќе имаат крајно сериозни проблеми на гостувањето кај Атлетико во Мадрид поради тоа што до крајот на натпреварот ќе играат без првиот чувар на мрежата Петр Чех. Имено, при првиот корнер на натпреварот...

Коста ќе го предводи нападот на Атлетико, Челси без Азар и Ето

Вечерва со старт од 20:45 часот се игра првиот полуфинален натпревар од елитната Лига на шампионите помеѓу екипите на Атлетико Мадрди и Челси, а Диего Симеоне и Жозе Мурињо се одлучија за следните стартни состави....

Интер го продава Хандановиќ

Италијанскиот калчолигаш Интер е подготвен за време на летниот преоден рок да го продаде својот прв голман Самир Хандановиќ, тврди Тутоспорт. По завршувањето на СП, челниците на Интер ќе го продадат Хандановиќ за 20...

Германците бараат ново работно време поради СП

Вработените во Германија испратија барање до синдикатот за прилагување на работното време поради Светското првенство кое ова лето ќе се игра во Бразил. Со оглед на тоа што голем дел  од натпреварите на Мундијалот се...

Џон Тери: Со месеци не спиев по пеналот против Јунајтед

Капитенот на Челси Џон Тери изјави дека „со месеци не спиел“ по промашениот пенал во финалето на Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед во 2008 година. Англичанецот додаде дека сѐ уште се свежи сеќавањата од тоа...

Голем предизвик за Мурињо: Англичаните никогаш не го освоиле „Висенте Калдерон“ (ВИДЕО)

Последните два освојувачи на Лига Европа, Атлетико Мадрид (2012) и Челси (2013) предводени од два извонредни тактичари, со двете најсилни одбрани во Англија и Шпанија вечерва (20.45 часот) ќе се соочат меѓусебе во...

Pages