Меѓународен Фудбал

ПРВИОТ ЧОВЕК ОТКРИ ВАЖНИ ДЕТАЛИ

Перез конечно прозборе за Роналдо

Трет Германец кој стигна до бројката од 100 меча...

Поголем број настапи во Лигата на шампионите од Милер засега имаат само Филип...

Тоти призна: Сакав да го повредам Балотели

Франческо Тоти веќе година дена е надвор од терените, легендарниот капитен на...

Сари: За англиски тим Лигата на Европа е проблем

Италијанецот коментирајќи го дуелот со ПАОК, истакна дека ЛЕ е премногу...

Роналдо не дозволува кикс на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо не дозволи кикс на Реал Мадрид на незгодното гостување во Андалузија кај Малага, па со погодокот во 23-та мунута му донесе нов тирумф на „кралскиот клуб“ во 28-то коло од...

Гол со пета на Делф за шокантен пораз на Челси! (ФОТО+ВИДЕО)

Екипата на Челси не успеа да ја забележи четвртата победа во низа во Премиерлигата, откако на гостински терен беа поразени од Астон Вила со 1:0, а стрелецот на единствениот погодок беше Фабијан Делф. Избраниците на Жозе...

И Леверкузен доби лекција на „Алијанц Арена“, еврогол на Швајни (ФОТО+ВИДЕО)

Фудбалерите на Баерн ја продолжија серијата одлични игри и победи. Во дербито на 25-то коло од германската Бундеслига, Баварците го совладаа Баер со 2:1. Баерн и оваа сезона делува нестопирливо и немилосрдно. Гигантот...

Хулиганите во Софија пак направија хаос: тешко повреден полицаец, 98 уапсени (ФОТО)

Навивачите на ЦСКА Софија и на Левски, вечните ривали во бугарскиот фудбал повторно беа „главни“ актери на новото дерби во престолнината кај источниот сосед. Откако ку-дербито мина во знакот на инцидентите со полицијата...

Ова е или најсреќниот или најдобриот гол на сите времиња! (ВИДЕО)

Мотаз Салхани, фудбалерот на јорданскиот прволигаш Ал Вехдат, попладнево му донесе победа на својот тим на гостувањето против Ал Рамта (0-1) со погодок кој дефинитивно ќе остане запишан во аналите на фудбалската игра....

Бразилската легенда Ривалдо конечно се пензионираше (ВИДЕО)

Бразилската легенда Ривалдо, поранешата ѕвезда на Барселона и Милан конечно замина во пензија во 41 година од животот и по 23 години професионална фудбалска кариера во која освои речиси сѐ. Поранешниот најдобар светски...

Eвертон славеше со гол во финишот, прва победа за Феликс Магат (ВИДЕО)

Феликс Магат конечно успеа да ја забележи првата победа во Премиер лигата со Фулам, Евертон славеше со 2:1 пред своите гледачи против Кардиф, а Вест Хем со голе пресврт во вториот дел го понесе целиот плен од Велс....

Мехенгладбах го скроти залетаниот Дортмунд (ВИДЕО)

Екипата на Борусија Мехенгладбах, дојде до нов триумф во германската Бундеслига откако на „Сигнал Идуна Парк“, на големо изненадување, славеше над германскиот вицешампион, Борусија Дортмунд. Избраниците на Јирген Клоп,...

По цели 105 години, Сити славеше кај Хал! (ФОТО+ВИДЕО)

Иако поголемиот дел од натпреварот го одиграа без исклучениот Компани, „Граѓаните“ успеаја да забележат крајно значајна победа над Хал Сити на гости, каде што немаа забележано триумф уште од далечната 1909-та година и...

Мојес: Ливерпул е фаворит, но Јунајтед никогаш не се откажува

По шестмесечна пауза, најголемите ривали во Англија повторно ќе ги вкрстат копјата. Во недела, со старт од 14:30 часот, Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ ќе го пречека Ливерпул во натпревар од 30-то коло во...

Pages