Меѓународен Фудбал

„ВОЛЧИЦАТА“ БЕШЕ НА ПРАГОТ ДА ЗАГУБИ ДВА БОДА НО...

Џеко во 95. минута и донесе победа на Рома (видео)

Рој е највозрасниот менаџер во историјата на...

Сер Боби Робсон не е повеќе највозрасниот тренер во најсилната англиска лига,...

Мбапе стигна до 51 гол и урна рекорд во Лига 1

Францускиот тинејџер Килијан Мбапе постигна два гола во победата на ПСЖ над Ним...

Голманот на Тузла заврши во болница по дуелот со...

Ужас на теренот во Тузла на мечот меѓу Тузла Сити и Сараево. Голманот на Тузла...

Инзаги го „враќа филмот“: Дуелите помеѓу Милан и Ливерпул се неповторливи

Вечерва во рамките на Интернационалниот куп на шампионите ќе се сретнат Ливерпул и Милан, а тренерот на италијанскиот клуб Филипо Инзаги се наврати на финалето од Лигата на шампионите во 2007 година, во кое се сретнаа...

„Светците“ ја почнаа „жетвата“ на титули (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен ја отвори успешно новата сезона освојувајќи го Суперкупот на Франција. Во дуелот со Генгамп, „светците“ триумфираа со 2-0, завршувајќи ја работата по само 20 минути игра. Ибрахимовиќ ја навести „фештата...

Фрчат трансфери на релација Каталонија-Загреб: Уште еден Халиловиќ во Барселона

Ален Халиловиќ летово ја засили Барселона и се најавува како иднината на каталонскиот клуб, а денес неговиот татко Сеад Халиловиќ потврди дека и неговиот втор син, 16-годишниот Дино Халиловиќ ќе ја продолжи кариерата во...

Конечно падна договор: Ди Марија се сели во ПСЖ за 80 милиони евра!

Сега веќе поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Анхел ди Марија дефинитивно е новото засилување на Пари Сен Жермен, јавуваат шпанските медиуми. Аргентинскиот репрезентативец првата сезона во клубот од Париз ќе ја мине на...

И Реал Мадрид си има свој Дедо Мраз - Кристијано Роналдо!

Иако многумина го обвинуваат дека е себичен, најдобриот фудбалер на светот по којзнае кој пат го докажа спротивното и ги израдува своите согирачи со подароци. Кристијано Роналдо често вели дека луѓето пребрзо донесуваат...

Ливерпул пред потпис со Манкилјо и Морено

Екипата на Ливерпул е пред двоен трнсфер и тоа со левиот бек на Севилја, Алберто Морено, и десниот бек на Атлетико Мадрид, Хави Манкилјо, објави „Скај спортс“. Извршниот директор на Ливерпул, Јан Ајр, отпатувал во...

Браво не може да поверува: Тер Штеген ме шокираше, веќе научи да зборува каталонски

Новиот голман на Барселона, Клаудио Браво беше воодушевен од конкурентот Марк-Андре Тер Штеген кој за многу краток период успеал да научи да зборува каталонски и дека со тоа направил голем исчекор напред кон...

Борусија најгледана, шест германски тима во топ 10! (ФОТО)

Стадионот „Сигнал идуна парк“ на кој своите домашни натпревари ги игра Борусија Дортмунд е најпосетуваниот стадион во изминатата сезона со стоотстотна посетеност од 80.297 гледачи по меч, според пишувањето на шпанскиот...

Навивачите на Челзи почнаа да ги палат дресовите на Френк Лампард (ФОТО)

Веста дека легендарниот фудбалер на Челзи Френк Лампард би можел да се пресели во редовите на Манчестер Сити предизвик лавина од негодување кај навивачите на „сините“. Лампард летово го заврши 13-годишниот престој на „...

Уапсен бугарски фудбалер за местење натпревари од ЕП за младинци

Бугарската полиција соопшти дека е уапсен поранешен фудбалер на првата лига поради обид за местење натпревари на Европското првенство за младинци кое се одигра минатиот месец во Унгарија. „Во координација со...

Pages