Меѓународен Фудбал

Интер отпаѓа, Модиќ продолжува со Реал со 2021

Хрватскиот играч за врска Лука Модриќ ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид...

Сари доби отворена понуда од Рома

Преставници на екипата на Рома оствариле контакт со менаџерот на Челзи за да му...

Џовинко: Во С. Арабија не дојдов поради пари,...

Италијанецот откри дека неговата цел, всушност, е да стане првиот играч што ќе...

Збогум за викиншката брада: Олоф Мелберг заминува во заслужена пензија!

Животните приказни на нашите фудбалски идоли често се полни со празни, но не и неточни фрази околу откажувањето во своите сништа, меѓутоа, Олоф Мелберг имаше нешто поинаква судбина. До душа, ретко кој би можел да го...

Пујол го „избра“ својот наследник: Бускец ќе ја носи легендарната „петка“!

Серхио Бускец спаѓа во онаа група малкубројни играчи околу кои завојуваните фудбалски „стручњаци“ никогаш нема да се согласат. Едните секогаш ќе зборуваат дека спаѓа меѓу најдобрите играчи за врска на светот, а другите...

Венгер: Саутемптон можеше да ја освои ЛШ, но модерниот фудбал го уништи

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, истакна дека Саутемптон би можел да се бори за титулата шампион на Стариот континент доколку ги задржеше своите играчи кои ги продаде во последните неколку години. Арсен Венгер сака...

Весело на тренингот на Реал Мадрид: Европските шампиони играа американски фудбал (ФОТО+ВИДЕО)

Очигледно дека на тренинзите на европскиот првак Реал Мадрид во САД, каде се на предсезонската турнеја е доста забавно. А најдобар доказ за тоа е последниот тренинг на „кралевите“, кои одиграа меч во американски фудбал...

Румениге: Ова е клучна сезона за Гетце на „Алијанц Арена“

Извршниот шеф на германскиот првак Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге му порача на херојот на Германија, марио Гетце да ја подигне формата во оваа сезона во дресот на Баварците. Гетце дојде во минатото лето на „Алијанц...

Шпанскиот суд го стопираше реновирањето на „Сантијаго Бернабеу“

Шпанскиот суд привремено го стопираше реновирањето на мадридскиот фудбалски храм „Сантијаго Бернабеу“, вреден 400 милиони евра, проект кој на почетокот на оваа година го презентираше Флорентино Перез. „Бернабеу“ треба...

Менаџерот тврди: Видал сигурно си оди од Јувентус!

Сагата за евентуалниот трансфер на чилеанската ѕвезда Артуро Видал од Јувентус продолжува, а таа доби ново поглавје со изјавата на менаџерот на фудбалерот, Андреа Деамика, кој најави дека офанзивниот играч за врска...

Кемпбел: Доволно сум добар да играм за Арсенал!

Костариканскиот напаѓач Џоел Кемпбел, кој мина две години на заедм во Олимпијакос е убеден дека има доволен квалитет да го носи дресот на Арсенал, чиј член е. Кемпбел се врати во Лондон, очекувајќи шанса од Арсен Венгер...

Ниту Бока, ниту Европа: Роналдињо ќе го засили Њујорк Ред Бул?

Иако се најавуваше бомбастичен трансфер во Буенос Аирес, а потоа и враќање во Европа, по се изгледа поранешниот најдобар светски фудбалер Роналдињо ќе го избере Њујорк за своја следна дестинација во кариерата....

Легендата се враќа на „Бернабеу“: Раул – нов спортски директор на Реал Мадрид?

Легендата на Реал Мадрид, Раул Гонзалес, најдобриот стрелец во историјата на шпансиот великан ќе се врати наското на „Сантијаго Бернабеу“ и тоа во нова улога – спортски директор. Ова го најави весникот „Ел Мундо“. Раул...

Pages