Меѓународен Фудбал

ПОБЕДНИЧКА ВЕЧЕР ЗА ДВАЈЦА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ

Фенербахче распарчен среде Загреб, Тричко поразен дома (ВИДЕО)

И Р. Ирска во Островската кандидатура за СП 2030

Република Ирска ќе се приклучи на заедничката кандидатура на Англија, Северна...

Николов и Видеотон паднаа пред БАТЕ

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов и Видеотон на домашен терен беа...

Елмас во стартниот состав на Фенербахче

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза...

Румениге: Ако продолжи вака до 10. коло ќе немаме ни 11 играчи

Директорот на клубот, Карл-Хајнц Румениге, апелира до Бундџеслигата да појде во заштита на фудбалерите на Баерн (М). Баварците имаат дузина повреднеи фудбалери, затоа што другите играат премногу грубо на средбите со шампионот.

УЕФА се сомнева во трансферот на Роналдо

Европската фудбалска федерација (УЕФА) одлучи да се позаминава со трансферот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус. 

ЛШ: Европскиот првак отвoра против Рома

Прв меч за тренерот на Реал Мадрид Јулен Лопетеги во ЛШ. Два пати Рома победила на „Бернабе" во пет натпревари

Ливерпул со 6 стартни победи за првпат по половина век

За првпат во повеќе од половина век, Ливерпул постигна шест последователни победи на почетокот на сезоната. Последен пат „црвените" имаа толку опасен старт на сезоната пред 57 години во сезоната 1961/62.Тогаш...

Роденден, јубилеј, историја: Нема посреќен од Кристиан Пулишиќ! (ВИДЕО)

Бундеслигашот започна со победа во новата сезона од Лигата на шампионите, откако во Белгија со 0:1 триумфираше над Клуб Бриж.

Алегри веќе има листа на желби, Јувентус ќе биде посилен

Јувентус освои седум титули по ред во Серија А, a како тргна оваа сезона, тешко дека некој ќе успее да го сопре на патот кон ново „Скудето".

ФИФА е против мечеви од Ла Лига да се играат во САД

Инфантино е категоричен дека не е дозволиво првенствени средби од една да се играат во друга земја. Првиот човек на Ла Лига го праша на Twitter: „Како Канаѓаните играат во МЛС?“

Паѓаат рекорди: Статистички, Меси подобар од Роналдо! (ФОТО)

Аргентинската ѕвезда блеска уште на стартот од новата сезона во фудбалската Лига на шампионите, во првото коло од групната фаза, Барселона со 4:0 го совлада ПСВ.

Фирмино е „златниот“ херој на Ливерпул, Икер испиша историја! (ФОТО+ВИДЕО)

После првите два натпревари во групата Б, вечерва се комплетираше првото коло и во останатите групи А, Ц и Д на стартот од новата натпреварувачка сезона 2018/2019 во Лигата на шампионите.

„Добредојдовте во градот на европски шампиони“! (ВИДЕО)

Фановите на српскиот гигант повторно одушевија со својата креативност, непосредно пред дуелот против Наполи во ЛШ.

Pages