Меѓународен Фудбал

ПРВИОТ ЧОВЕК ОТКРИ ВАЖНИ ДЕТАЛИ

Перез конечно прозборе за Роналдо

Трет Германец кој стигна до бројката од 100 меча...

Поголем број настапи во Лигата на шампионите од Милер засега имаат само Филип...

Тоти призна: Сакав да го повредам Балотели

Франческо Тоти веќе година дена е надвор од терените, легендарниот капитен на...

Сари: За англиски тим Лигата на Европа е проблем

Италијанецот коментирајќи го дуелот со ПАОК, истакна дека ЛЕ е премногу...

Фенербахче распарчен среде Загреб, Тричко поразен дома (ВИДЕО)

Убедлив старт на Динамо Загреб во групната фаза во Лига Европа, пред домашната публика славеше со 4-1.

И Р. Ирска во Островската кандидатура за СП 2030

Република Ирска ќе се приклучи на заедничката кандидатура на Англија, Северна Ирска, Шкотска и Велс со која ќе се обидат да ја добијат организација на Светското првенство во фудбал во 2030 година.

Николов и Видеотон паднаа пред БАТЕ

Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов и Видеотон на домашен терен беа совладани од Бате Борисов со 0-2.

Елмас во стартниот состав на Фенербахче

Фенербахче вечерва му гостуваат на Динамо Загреб во првиот меч од групната фаза во Лигата на шампионите. 

ГОЛЕМ СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ БЕНФИКА: Со проститутки ги подмитувале судиите

Португалскиот фудбал го „тресе“ голем скандал. Некогашниот прв човек на Бенфика, Паоло Гонкалвеш на судиите и делегатите им плаќал проститутки за да осигура добар резултат.  

Роналдо сепак се враќа на „Олд Трафорд“?

По првото коло во Лигата на шампионите и покрај убавите потези и голови во центарот на вниманието е Кристијано Роналдо. 

Таткото на Обамејанг стана селектор на Габон

Таткото на напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг, Пјер Франсоа Обамејанг денеска е назначен за селектор на фудбалската репрезнетација на Габон.Поранешниот репрезентативец на оваа земја за помошник го доби Даниел...

Дембеле, Икарди, Диаз и Санчез се борат за „Гол на колото“ во ЛШ (ВИДЕО)

Официјален веб-сајт на УЕФА ги одреди четворицата автори на најубавите голови за првиот круг од групната фаза од Лигата на шампионите. Иако имаше прекрасни погодоци и на Меси (Барселона) и на Таљафико (Ајакс), УЕФА...

Гатузо во ЛЕ ќе игра со оние од клупата

Првотимците ќе добијат пауза, а шанса за докажување против луксембуршкиот состав ќе добијат оние кои најчесто ја греат клупата. Нападот, сепак, ќе го предводи Игуаин.

Интер дава 6,5 милиони, жена му бара 8 милиони за Икарди

Интер работи на нов договор за напаѓачот Мауро Икарди и нема да се откаже од неговата иднина во Милано, објавија италијанските медиуми.Во моментот клубот преговара со сопругата на играчот Ванда Нара, која е негов агент...

Pages