ВИСТИНСКО ЛУДИЛО ВЛАДЕЕ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА ХРВАТСКА

ЗАГРЕБ ГОРИ: Повеќе од 150.000 луѓе излегоа на плоштадот да ги пречекаат хероите (ВИДЕО+ФОТО)

Загреб е на нозе, хероите на Хрватска пристигнаа на плоштадот во центарот на градот, каде веќе имад над 150.000 луѓе. Домагој Вида ја има главната улога, тој е диригентот во редовите на „коцкестите“...Низ улиците владее вистинско лудило, а главната фешта ќе биде за брзо време...Следете го во живо пречекот на хрватските репрезентативци на овој ЛИНК.

објавено: 16 јули 2018 - 17:39

Најново во Меѓународен Фудбал