ДОБРО МУ Е ПОЗНАТ ТЕРЕНОТ

Стивен Џерард во нова скопска мисија (ФОТОГАЛЕРИЈА+ВИДЕО)

ФОТО: Петр Стојановски

На Стивен Џерард теренот на Арената „Филип втори“ добро му е познат, тој во Скопје има гостувано, со англиската репрезентација како играч. Неговата посета овој пат е поинаква, како тренер на Ренџерс ќе ја бара втората победа на дуелот против Шкупи во рамките на првото квалификациско коло во Лига Европа. Шкотскиот тим денеска го одржа единствениот тренинг, а Џерард веднаш ги построи момците... 

објавено: 16 јули 2018 - 18:46

Најново во Меѓународен Фудбал