ЗЛАТАН ЗНАЕ КАКО ТРЕБА

СОВЕТ ЗА ПОГБА: „Ма пушти ги нека си прават приказни"

Комплетен наклон за Пол Погба за она што го направи на мундијалот во Русија, особено во оној финален меч во кој Франција ја победи Хрватска (4:2), и го освои Светскиот куп.

објавено: 17 јули 2018 - 22:00

Комплетен наклон за Пол Погба за она што го направи на мундијалот во Русија, особено во оној финален меч во кој Франција ја победи Хрватска (4:2), и го освои Светскиот куп.
Во последно време и додека беа заедно во Манчестер Јунајтед, и Ибрахимовиќ и Погба беа на мета на критиките во англискиот печат.
А после финалниот меч на „Лужњики" во Москва, шведскиот напаѓач објави фотографија на Пол Погба со пехарот наменет за светскиот шампион, со порака:

„Пушти ги нека зборуваат, играта говори за себе".

Најново во Меѓународен Фудбал