ИМА УСЛОВИ ЗА ВАТЕРПОЛО, НЕ ЗА ФУДБАЛ

Стадионот во Севилја е поплавен: Дуелот меѓу Шпанија и Англија виси (ФОТО)

Дуелот меѓу Шпанија и Англија во рамките на Лигата на нации би можел да биде одложен. Дождот и натаму нема милост, стадионот е речиси поплавен, а на теренот наместо фудбал, двете репрезентации комотно може да се пресметаат во ватерполо. 

објавено: 15 октомври 2018 - 19:52

Најново во Меѓународен Фудбал