Голот од „Мерсисајд“ дербито е најубавиот за 2017/2018

Салах ја доби наградата „Пушкаш“ за најубав гол

објавено: 24 септември 2018 - 21:04

Голот кој го постигна Салах на дуелот со Евертон во Премиер лигата на Англија на 10 декември минатата година во рамките на популарното „Мерсисајд" дерби во Ливерпул ја доби наградата „Ференц Пушкаш" за најубав гол за изминатата сезона.

На церемонијата вечерва во Лондон, голот на Салах беше избран за најубав во конкуренција на уште 9 прекрасни погодоци од минатата сезона, кои ги објавивме денеска.

Најново во Меѓународен Фудбал