И во 39-тата година го владее фудбалот како некогаш

Роналдињо не заборавил како се игра фудбал (ВИДЕО)

Роналдињо потсети на неговите фантастични денови и неверојатни квалитети.

објавено: 17 ноември 2018 - 22:00

За сите оние кои подзаборавиле на легендарниот Роналдињо, денешниот хуманитарен меч одигран во Франкфурт беше вистинско потсетување на велемајсторот на фудбалската игра. Со неколку килограми повеќе во својата 39-та година од животот, Роналдињо денеска ги поведе својот тим во хуманитарен меч со ветераните на Ајнтрахт во Франкфурт.

Гледачите кои дојдоа да го погледнат мечот не зажалија. Роналдињо потсети на неговите фантастични денови и неверојатни квалитети. 

Најново во Меѓународен Фудбал