НА НАТПРЕВАРОТ ПОМЕЃУ МЛАДИТЕ СЕЛЕКЦИИ НА БИХ И РОМАНИЈА

РЕМЕК-ДЕЛО: Син на легендарен фудбалер со фантастичен гол од корнер! (ВИДЕО)

Играчот на романскиот клуб Виторул на мечот против Босна и Херцеговина погоди за 2:0 директно од корнер.

објавено: 12 септември 2018 - 16:00

Јанис Хаџи, 19-годишниот син на легендарниот романски фудбалер Георги Хаџи, повторно покажа за каков талент станува збор.

Неговиот татко е воедно сопственик на неговиот клуб, на почетокот од оваа година го откупи договорот на синот од Фиорентина за два милиони евра.

Јанис во Фиорентина играше за младата екипа, неговиот татко беше разочаран од односот на Италијанците, па одлучи да го врати во Романија.

Најново во Меѓународен Фудбал