Реакцијата на јапонскиот голман стана хит на интернет (ВИДЕО)

Јапонската репрезентација со победа го отвори Светското првенство, откако ја совлада Колумбија со 2-1. Во центарот на вниманието е голманот, Еиџи Кавашима и неговата реакција по примениот гол. Јапонецот откако не успеа да го убеди судијата дека погодокот не е регуларен, покажа среден прст. 

објавено: 19 јуни 2018 - 19:50

Најново во Меѓународен Фудбал