НА ДУЕЛОТ ШВЕДСКА-ЈУЖНА КОРЕЈА

Нема голови, но го имаме најгрубиот натпревар на Мундијалот

Шведска целосно доминира на теренот, но без реализација после првите 45. минути на мечот против Јужна Кореја.

објавено: 18 јуни 2018 - 15:01

Ги нема головите на стадионот во Нижњи Новгород, но затоа го имаме досега најгрубиот меч на Мундијалот.

Само во првото полувреме беа досудени дури прекршоци, вкупно 23, односно Корејците 14 пати фаулираа, а Швеѓаните девет.

А верувале или не, во овој сегмент после првите 10 минути водеше Шведска со 7:1.

Најново во Меѓународен Фудбал