МНОГУ СЛУЧАЈНО ТОТЕНХЕМ ДОАЃА ДО ВОДСТВО ПРЕКУ ДАНЕЦОТ

Шок во Милано: Ериксен го казни „комичниот“ Интер! (ВИДЕО)

Дури во второто полувреме беше постигнат првиот гол на дуелот од Лигата на шампионите на стадионот „Сан Сиро".

објавено: 18 септември 2018 - 20:21

И двата тима покажаа голема борба на средината од теренот, а еден од нив попушти во во 53. минута за шок на навивачите на Интер.

Играчите на Тотенхем паметно и мудро ја чекаа својата шанса, Ламела успеа да го пронајде Ериксен за водство на Тотенхем.

Навидум оваа акција имаше и еден комичен потег, одбраната на Италијанците, па вклучувајќи и останатите едноставно топката не можеа да ја остранат.

Најново во Меѓународен Фудбал