БРАЗИЛЕЦОТ ОТВОРИ „КОНТРА", КАЗНАТА СТИГНА...

Рафиња ги почести „кралевите“ (ВИДЕО)

Реал Мадрид потполно ја сврти средбата во Минхен. И од заостанување од еден гол, сега се стекна со предност од (2:1).

објавено: 25 април 2018 - 22:16

Реал Мадрид потполно ја сврти средбата во Минхен. И од заостанување од еден гол, сега се стекна со предност од (2:1).

Зошто е тоа така, во голема мерка треба да му заблагодари на Рафиња.
Бразилецот во редовите на Баерн во 57.минута од играта буквално му ја подари топката на Реал, поточно на Асенсио.
Овој во „конта" го исфрли напред Лукас Васкез. Следуваше молневита комбинација, која Асенсио ја заврши со маестрален потег и погодок за големи (2:1) на „Алијанц Арената" во Минхен.

Најново во Меѓународен Фудбал