МОРА ДА ГО ПРОМЕНИ НАЧИНОТ НА ЖИВЕЕЊЕ НА „СТЕМФОРД БРИЏ“

КРАЈ НА СТАРИОТ САРИ: Доби наредби од Роман Абрамович!

Маурицио Сари ќе мора да се откаже од цигарите на стадионот и од маиците.

објавено: 20 јули 2018 - 18:38

Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, му забрани две работи на новиот менаџер Маурицио Сари.

Поранешниот тренер на Наполи во Челзи ќе има плата од шест милиони евра годишно и затоа ќе мора да го промени начинот на живеење барем во клубот од „Стемфорд Бриџ"

„Сините" официјално го претставија својот нов менаџер во среда и беше облечен во елегантен костим. Да потсетиме, Сари беше популарен во Италија со пушење цигари на теренот и надеж од првиот човек на Челзи дека ќе се ослободи од оваа навика во Премиерлигата.

Значи, да може Сари да пуши цигари ниту на тренинзите, ниту на натпреварите. Ќе мора да носи костим, а не маици на прес-конференциите.

Најново во Меѓународен Фудбал