НЕ СЕ САМО ЗАГРЕБ И ПАРИЗ НА НОЗЕ

Пјаниќ прв му посака добредојде на Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо по девет сезони одлучи да го напушти Реал Мадрид и да ја продолжи кариерата во Јувентус. Португалецот утринава пристигна во Торино, откако ги мина лекарските прегледи тој го посети тренинг центарот, а таму прв го пречека босанскиот репрезентативец, Миралем Пјаниќ. 

објавено: 16 јули 2018 - 18:11

Најново во Меѓународен Фудбал