ПОРТУГАЛЕЦОТ ВЛЕЗЕ ВО РИТАМ

Нов погодок на Роналдо и нова победа на Јувентус (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо го постигна третиот гол во дресот на Јувентус. Благодарение на погодокот на португалецот во 81. минута, „Старата дама“ поведе на гостувањето кај Фросиноне со 0-1. Конечните 0-2 ги постави Бернардески во судиското надополнување.   

објавено: 23 септември 2018 - 22:30

Најново во Меѓународен Фудбал