СПОРЕД МНОГУМИНА ИЗБОРОТ Е СМЕШЕН И НЕРЕАЛЕН

Иако уште јавно не е потврдено, ова се најдобрите 11 на СП

Светската фудбалска федерација треба да обелодени кои играчи би го составиле дрим тимот на Мундијалот во Русија

објавено: 18 јули 2018 - 12:00

Светската фудбалска федерација треба да обелодени кои играчи би го составиле дрим тимот на Мундијалот во Русија. Додека се чека официјалната потврда за тој кои 11 фудбалери покажале најмногу на планетарниот турнир, се појави информација за тоа кои се 11-те играчи кои ги одбрала ФИФА. 

Интересно е што во изборот има само двајца Хрвати, иако токму „коцкестите“ беа најпријатното изненадување на Светското првенство. Еве го составот кој се очекува да биде прогласен од ФИФА за дрим тим на СП 2018 во Русија. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал