БУНДЕС-ЛИГА

Волфсбург го реши и Леверкузен (ВИДЕО)

Волфсбург продолжува со одличните игри. По некомплетното второ коло се искачи на врвот во Бундес-лигата, откако на гостувањето кај Баерн Леверкузен славеше со 3-1.

објавено: 1 септември 2018 - 17:48

Волфсбург продолжува со одличните игри. По некомплетното второ коло се искачи на врвот во Бундес-лигата, откако на гостувањето кај Баерн Леверкузен славеше со 3-1.

Домашниот тим поведе со голот на Бајли во 24. минута, но Озкан со автогол во 36. минута ги рабуди гостите, кои во второто полувреме постигнаа два гола за нова радост.

На останатите средби од второто коло: Аугсбург и Борусија М. одиграа без победник (1-1), Хофехајм славеше убедливо против 3-1, Нирнберг и Мајнц ги поделија бодовоите (1-1), додека Вердер оствари гостинска победа кај Ајнтрахт од 1-2. Во вечерниот термин Баерн Минхен со 0:3 го надигра Штутгарт.

 

Најново во Меѓународен Фудбал