ПРЕД 34.000 ГЛЕДАЧИ ВО ЧИКАГО

Геце за триумф на Дортмунд против Манчестер Сити (Видео)

„Граѓаните“ во својот прв пријателски натпревар пред новата сезона се поразени од „милионерите“ со 1:0.

објавено: 21 јули 2018 - 09:11

Пред 34.000 илјади гледачи на стадионот „Солџер Филд" во Чикаго за победа на бундеслигашот од пенал стрелаше Марио Геце, откако претходно фаулиран во казнетиот просто беше Кристијан Пулишиќ.

За Сити ова беше прв предсезонски меч, кој го одигра со подмладен состав, без своите најголеми ѕвезди на екипата.

Од звучните имиња, на теренот беа Клаудио Браво, Лирој Сане и најновото засилување Ријад Марез.

Најново во Меѓународен Фудбал