ПОРАНЕШНИОТ БРАЗИЛСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ И СВЕТСКИ ШАМПИОН

Роберто Карлос може и во футсалот! (ВИДЕО)

Роберто Карлос, поранешен фудбалски репрезентативец на Бразил и светски шампион од 2002. година започна кариера во футсал.

објавено: 12 септември 2018 - 21:30

45-годишниот Бразилец го облече дресот на јапонскиот тим Развитие и во дебитантскиот меч во Ф-лигата (најниска лига) постигна два гола.

На видео записот можете да ги погледнете неговите погодоци во триумфот на својот тим против Воскуоре сендај.

Најново во Меѓународен Фудбал