ТРГНА ВОЗОТ

Фановите си поигруваат со Де Хеа: Кариус ти ли си?

По големиот кикс дел од фановите веќе го споредија со Лорис Кариус, нејголемиот трагичар во финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул.

објавено: 15 јуни 2018 - 23:03

За Давид де Хеа, Реал Мадрид е подготвен на Манчестер Јунајтед да му даде цело богатство. За многумина тој е еден од најдобрите голмани во светот, но вечерва дефинитивно се посрамоти. Заслужен за тоа е Кристијано Роналдо и неговиот последен погодок за изедначување (3-3).

Повеќе од јасно беше дека по големиот кикс на социјалните мрежи ќе „пукаат сеир“ на неговата сметка. Дел веќе го споредија со Лорис Кариус, нејголемиот трагичар во финалето на Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Ливерпул. 

Најново во Меѓународен Фудбал