Зошто и 85 милиони евра не се многу за добар стопер

Еве зошто тој е „Летечкиот Ван Дајк“ (ВИДЕО)

објавено: 16 ноември 2018 - 15:45

Додека е со репрезентацијата на Холандија и се подготвува за дуелите со Франција и Германија во Лигата на нации, дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк, само уште еднаш потврди зошто многумина во него гледаат еден од најдобрите дефанзивци во светот.

За време на тренинзите на репрезентацијата, излезе интересно видео за скочноста на Холанѓанецот и неговите вистински можности во скок играта. Едноставо, остава без зборови. Оние 85 милиони евра кои „црвените“ ги платија за него не се случајни. 

Најново во Меѓународен Фудбал