„ОРЛИТЕ“ СЕ „ЗАСИЛИЈА“ НА ГОЛМАНСКАТА ПОЗИЦИЈА

Ете го Кариус во Бешикташ!

Сега и официјално, германскиот голман го облече дресот на турскиот гигант

објавено: 26 август 2018 - 12:56

Лорис Кариус е нов фудбалер на Бешикташ. Несреќникот од финалето на ЛШ го напушти Ливерпул и во следните две сезони ќе го чува голот на Бешикташ. Се работи за позајмица, а по истекот на истата истанбулскиот клуб има можност да го откупи неговиот договор.
Тој доаѓа на местото на Фабри кој летово премина во Фулам за шест милиони евра.

Најново во Меѓународен Фудбал