ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПОСЛЕ ДОЛГО ВРЕМЕ ПОВТОРНО ВО ЛИГА НА ШАМПИОНИ

Експлозија на емоции: „Маракана“ ги поздрави шампионите од Бари! (ФОТО+ВИДЕО)

Членовите на шампионската генерација на Црвена Звезда која на клубот му го донесе најголемиот успех во историјата се појавија вечерва на „Маракана".

објавено: 18 септември 2018 - 21:14

Денеска од 21:00 часот сегашниот тим на „црвено-белите" против Наполи го игра првиот натпревар од групната фаза на Лигата на шампионите.

Македонските фудбалски легенди Дарко Панчев и Илија Најдоски, потоа Дејан Савичевиќ, Роберт Просинечки, Синиша Михајловиќ, Рефик Шабанаџовиќ, Драгиша Биниќ, Миодраг Белодедиќ, Слободан Маровиќ, Влада Стошиќ, Ивица Момчиловиќ, Владимир Јоговиќ, Дика Стојановиќ, како и тренерот Љупко Петровиќ.

Од нив на вечерашниот спектакл не се појавија само Панчев, Југовиќ, Стојановиќ и Просинечки.

Не им беше сеедно на членовите на шампионската генерација од Бари пред полни трибини на стадионот беше поздравена пред дуелот со Италијанците.

Најново во Меѓународен Фудбал