3000. НАВИВАЧИ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА СО ФАНТАСТИЧНА ПОДДРШКА!!

„ДЕЛИЈЕ“ ПРЕД САЛЦБУРГ: Јунаци, сите во борба! (ФОТО+ВИДЕО)

Фановите на српскиот гигант со одлична поддршка на последниот тренинг пред првиот плеј-оф меч за Лигата на шампионите против Салцбург.

објавено: 20 август 2018 - 21:50

Да потсетиме, австрискиот претставник со две победи во третото квалификациско коло го елиминираше македонскиот шампион Шкендија.

Сега популарните „бикови" ја имаат пред себе Црвена Звезда, првиот дуел ќе се игра во вторник на стадионот „Рајко Митиќ" со почеток од 21:00 часот.

Најново во Меѓународен Фудбал