НИШТО НЕМА ДА ГИ ЗАПРЕ ВЕРНИТЕ НАВИВАЧИ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

ДАЛИ СЛУШАШ УЕФА: „Делије“ посилни од забраната, грмат среде Париз! (ВИДЕО)

Над стотина навивачи го бодрат српскиот фудбалски клуб на „Паркот на принцовите" и покрај забраната за организирано доаѓање.

објавено: 3 октомври 2018 - 19:25

УЕФА ја суспендираше Звезда на два натпревари без навивачи на гостувањата во Лигатра на шампионите, но „Делије" пронајдоа начин со цел да ја дадат поддршката.

Купија влезници независно од клубот, стигнаа до трибините во Париз и главно ги поддржуваат „црвено-белите" на дуелот против францускиот гигант ПСЖ.

Најново во Меѓународен Фудбал