БРАЗИЛЕЦОТ БЛЕСКА НА ГОЛОТ

Сега е јасно зошто Ливерпул плати 80 милиони евра: Брани чуда...(ВИДЕО)

Ливерпул одлично тргна во новата сезона во Премиер-лигата. Избраниците на Јирген Клоп ги добија сите три натпревари и имаат гол разлика од 7:0.

објавено: 26 август 2018 - 11:30

Ливерпул по некомплетираното трето коло го држат првото место на табелата во Премиер-лигата, вчера на „Енфилд“ го совладаа Брајтон со 1:0. Стрелец на голот на Мохамед Салах.

Покрај фудбалерите, голем удел има и 25-годишниот голман Алисон Рмаез Бекер. Челниците на клубот за него на Рома и платија неверојатни 80 милиони евра, но тој веќе покажа дека не погрешиле, парите се вложени на вистинско место.

Од „црвените“ се очекуваше лесна победа против Брајтон, но Алисон во 88. минута мораше да спасува три бода. Гостите преку Грос имаа шанса да изедначат, но голманот на Ливерпул одлично регаираше...

 

Најново во Меѓународен Фудбал