ТЕЖОК Е ЖИВОТОТ НА ГОЛМАНИТЕ

ОД УДАРОТ МУ СЕ ОТВОРИ ДУПКА НА ГЛАВАТА: Што направи потоа, го шокираше светот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Младиот голман на Вотфорд, Понтус Далберг доживеа страшна повреда на тренинг...

објавено: 14 ноември 2018 - 17:00

Несреќниот голман бил удрен со колено во челото од страна на еден соиграч, и буквално му направи дупка во главата.

Поранешниот голман на Мачестер и на англиската репрезентација, Бен Фостер објави вознемирувачко видео на кое може да се види повредата на 19.годишниот голман.

„Вознемирувачка содржина. Ова му се случи на нашиот млад голман на тренингот во неделата наутро. Доби колено во чело. А веднаш сакаше да дегажира" – напиша Фостер, инаку прв голман на Вотфорд во овој момент. 

 

Најново во Меѓународен Фудбал