ПОЗНАТИ ТИМОВИТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНИОТ ДУЕЛ ВО ЛОНДОН

КЛОП СИ ЗНАЕ: Ливерпул со сета „артилерија“ против Кристал Палас! (ФОТО)

Вечерва од 21:00 часот го очекуваме стартот на последниот натпревар од второто коло во Премиерлигата помеѓу Кристал Палас и Ливерпул.

објавено: 20 август 2018 - 20:43

„Редси" предводени од германскиот менаџер Јирген Клоп оди со најдобрите играчи кои ги има на располагање, освен Фабињо кој го нема на клупата.

Да потсетиме, на стартот од сезоната Ливерпул триумфираше на својот „Енфилд" со 4:0, а тимот на Рој Хоџсон на гости беше подобар од Фулам (0:2).

Најново во Меѓународен Фудбал