НЕМОЈ И ТИ...

Алисон како Кариус: Каков кикс на голманот вреден 63 милиони евра (ВИДЕО)

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп за Алисон Бекер плати 63 милиони евра, за да се реши од „лошиот дух“ на Лорис Кариус...

објавено: 1 септември 2018 - 15:15

Во првите три меча, бразилскиот голман ги оправда парите кои Јирген Клоп ги потроши, не прими ниту еден гол. Но, на денешниот дуел против Лестер во рамките на 4. коло во Премиер-лигата, Алисон ги потсети фановите на Кариус.

Во 63. минута прив водство на својот тим од 2-0, Ван Дијк ја врати топката кај Алисон, кој наместо да ја шутне, тој одлучи да му продаде финта на противникот. Ја загуби топката, а домашниот тим веднаш казни, намали на 2-1.

 

Најново во Меѓународен Фудбал