Меѓународен Фудбал

ЕВРОПСКАТА ФУДБАЛСКА КУЌА ДОНЕСЕ ОДЛУКА

УЕФА забрани пет парови: Украина-Русија, Косово-Србија...!

ОФИЦИЈАЛНО: Лук Шо уште 5 години на „Олд Трафорд“

Младиот англиски репрезентативец го прифатил понудениот 5-годишен „дил“ со...

Реал има замена за Лопетеги - Антонио Конте!

Перез во понеделникот имал лична средба со агентот на италијанскиот стратег,...

Пред да станам фудбалер бев крадец и спиев на улица

Играчот на Кристал Палас Мамаду Сако зборува за тешкото детство и за желбата да стане фудбалер

УЕФА НЕ ПРОСТУВА: Рубин исфрлен од Европа!

Рускиот клуб Рубин од Казањ е суспендиран на една година од европските натпреварувања поради кршење на финансискиот фер-плеј, потврдија од седиштето на УЕФА.

Меси го убедувал Валверде да го купат Пол Погба во јануари

Аргентинскиот лидер на тимот веќе подолго време настојува клубот да го донесе Погба по секоја цена, за Барселона да ја добие онаа форма по која беше позната во последните години.

Го направи „мочко“, па сега бара прошка од Меси

Легендардниот фудбалер, Диего Марадона пред неколку дена ја збуни јавноста со невкусните зборови упатени на сметка на Лионел Меси. 

Нема веќе шега со малите: И Мадагаскар меѓу африканската елита

Селекцијата на Мадагаскар прв пат ќе ја гледаме на Купот на Африканските нации откако во четвртото коло од квалификациите во групата А ја победи Екваторијална Гвинеја (1:0) и на две кола пред крајот и побегна на недостижни седум бодови

Пропадна 600-милионскиот „дил“ за продажба на „Вембли“

Во „пет до дванаесет“ милјардерот ја повлекол понудата, иако се беше договорено. „Вембли“ останува во рацете на ФА.

Не сакаш да играш за репрезентацијата? Нема да играш и за клубот!

Фудбалската асоцијација на Северна Ирска му забрани на напаѓачот Кајл Лаферти да игра на следниот натпревар за својот клуб Глазгов Ренџерс, кој в неделата се среќава со Хамилтон во Премиер лигата на Шкотска.31-годишниот...

Тебас сака со судска одлука да ја однесе Ла Лига во САД

Шпанската фудбалска Ла Лига се подготвува да побара судска помош за реализација на идејата за одигрување на натпревари од домашното првенство во странски земји. Според информациите, правниот оддел на Ла Лига веќе се...

Словенците го разрешија селекторот Кавчиќ

Првиот човек на словенечката федерација негираше дека ѕвездата на тимот Јан Облак е една од причините за отпуштањето на Кавчиќ.

ВНИМАНИЕ: Мајк Дин суди на „Стемфорд Бриџ“, а не го сака Челзи!

Челзи и Манчестер Јунајтед в сабота ќе го одиграат дербито од деветтото коло во англиската фудбалска Премиерлига.

Pages