Кошарка

ЌЕ ЈА ИГРА И 16 СЕЗОНА ВО НБА

ВЕЈД ОДЛУЧИ: Уште оваа игра, и толку!

Во Кина нема место за европскиот првак

Словенија на домашен терен беше совладана од Турција со 77-86 и ги загуби...

Плус осум од Нено, минус осум за Хувентуд

Екипата од Бадалона го загуби финалниот дуел на турнирот во Овиедо. Подобар од...

Лекција од Блоко за младите „академици"

Во Правец, против Академик (71:66) со ефикасна игра на Мијатовиќ, Гајдис,...

ОСВОИ СЕ ШТО СЕ МОЖЕШЕ: Борис Диао и рече ЗБОГУМ на кошарката (ВИДЕО)

Францускиот крилен центар објави дека престанува со активното играње на кошарката

Со знакот на ФИФА, Мажиќ им предаваше на кошаркарските судии во ФИБА

Еден до најдобрите фудбалски судии во Европа и во светот говореше на семинарот во организација на светската кошаркарска федерација пред своите кошаркарски колеги кои ќе ја делат правдата на претстојните натпревари од ФИБА Лигата на Шампионите.

Полетаа и „галебите"

Видно подмладени во новите прволигашки предизвици

Тренинг во „Борис Трајковски", дури после Косово?!

Иако за денеска беше најавена преселба на нашиот национален тим од СЦ „Јане Сандански" во ВИП Арената „Борис Трајковски", барем засега од тоа нема да има ништо.

КАКВА ИСКРЕНОСТ НА КЛИФ: Без марихуана немаше да играм 18 сезони

Клифорд Робинсон помина на терените во најсилната лига на светот скоро две децении, и тоа играјќи за Портланд, Феникс, Детроит, Голден Стејт и Њу Џерси.

Нема Прва лига за Шкупи и за Водњански лисици

Клубот од Чаир не ја донел потребната потврда за уплата на Котизацијата, па согласно со тоа, со одлука на Комисијата за итност, нема право за настап во најсилната конкуренција. Исто како и Водњански Лисици, може да се пријави во понискиот ранг на натпреварување...

Хендрикс ја решава нервозата со играње за Македонија?

Високиот и снажен Американец има семејни проблеми, но е подготвен да се постави над моменталната ситуација, дури и да заигра за нашиот национален тим. Преговорите се во тек...

ПЛАНОТ НА ТИБОДО: Минесота ги прибира Денг и Ноа?

Тим Тибодо сака да има покрај себе играчи со кои соработувал во минатото. А сака да соработува со нив и во иднина.

Од 6. септември – преселба во ВИП „Борис Трајковски"

Нашите најдобри кошаркари ќе ги користат условите на најубавата сала во Македонија уште три дена, а потоа се селат на другата страна од градот, каде на 16. септември ќе ја дочекаме селекцијата на Романија...

Гостивар пушти сезонски влезници во продажба, има и ВИП!

„Секоја победа е поубава и секој пораз е полесен кога имаме со кого да го споделиме. Оваа сезона нè очекуваат возбудливи натпревари и голема борба под кошевите, со секоја купена влезница директно му помагате на клубот, заедно можеме многу да постигнеме" - велат од КК Гостивар

Pages