Кошарка

„МЕТАЛЦИТЕ" НЕМААТ МНОГУ ВРЕМЕ ЗА АНАЛИЗИ

Кочов: Емотивно сме празни, ама искуството е на наша страна

Браќата Бал на гости во „Градски парк“

Најголемиот светски кошаркарски циркус денеска гостува во салата „Градски парк"!

Вориорс го суспендираа Дрејмонд Грин! (ВИДЕО)

Раководството на Голден Стејт го суспендираше стартерот Дрејмонд Грин на еден...

ПОВРЕДАТА НЕ ГО ПОКОЛЕБА: Еве кога планира да се...

Кошаркарот на Нетс, Карлис Леверт доживеа сериозна повреда на скочниот зглоб....

Навивачите избраа: „Кралевите“ ја предводат најдобрата петорка во Евролигата

Тандемот на мадридски Реал Серхио Родригез - Руди Фернандез ја предводи најдобрата петорка во Евролигата за оваа сезона. На официјалниот сајт на кошаркарската Евролига денес беа објавени резултатите од гласањето на...

Дурант и Вестбрук ги „изрешетаа“ Клиперси, Индијана експресно возврати (ВИДЕО)

Кошаркарите на Индијана Пејсерс со победата од 86-82 над Вашингтон изедначија на 1-1 во полуфиналната серија на Источната конференција. Клучен човек во победата на Индијана беше Рој Хиберт кој на овој натпревар постигна...

Боксови на сите страни: Погледнете ја одблиску жестоката тепачка во „Градски парк“! (ВИДЕО)

Сцени кои му приличат на еден ултимејт фајт-спектакл, а не на кошаркарски натпревар можеа да се видат во 23. минута од вечерашниот дуел помеѓу Работнички и Куманово. Епилогот беше 16 исклучени играчи, по осум од двата...

Работнички со посакуваната позитива ја доби „крвавата“ војна со Куманово!

Мечот го одбележа големата тепачка во 23. минута во која учествуваа најголем дел од актерите од двата тима, по што средбата продолжи да се игра со по четворица играчи во обете екипи.

Дербито во „Градски парк“ ќе продолжи како на баскет - 4 на 4!

По речиси едночасовна пауза продолжи дерби натпреварот од 8. коло од кошаркарската Суперлига помеѓу Работнички и Куманово и тоа на крајно несекојдневен начин - со по четворица играчи во двата тима. Мечот беше прекинат...

Ултимејт-фајт кошарка: Улична тепачка на играчите на Работнички и Куманово! (ФОТО)

По нецели три минути од второто полувреме од кошаркарското дерби од 8. коло од Суперлигата помеѓу Работнички и Куманово се случи одамна невидена тепачка на спортските терени во Македонија, во која учествуваа речиси сите...

Клубовите победија: Усвоено правилото за шест странци и тоа без задолжително играње на Македонци!

Со само три гласа против и четири воздржани, денеска и официјално е усвоено зголемувањето на бројот на странски кошаркари во националното првенство од четири на шест, и тоа без дополнението кое го бараа домашните играчи...

Леброн Џејмс стана најмладиот играч со 4.000 постигнати поени во плејоф

Според формата, екипата на Мајами се наоѓа на добар пат повторно да игра во финалето на НБА Лигата, а најзаслужен за тоа е Леброн Џејмс, кој игра во животна форма. Ноќеска, актуелниот шампион во полуфиналнето на плејоф-...

Дурант се расплака: Мамо, ти си МВП! (ВИДЕО)

По признанието за најдобар стрепец во лигата, кошаркарот на Оклахома, Кевин Дурант ја доби наградата за МВП на регуларниот дел од сезоната и за прв пат по 13 години ги обедини двете престижни награди во најквалитетната...

Сан Антонио и Мајами „ги преслушаа“ Портланд и Бруклин

Актуелниот шампион во НБА лигата, Мајами со победа ја отвори полуфиналната плејоф серија во Источната конференција откако со 107-86 славеше над Бруклин. Кошаркарите од Флорида одиграа одличен натпревар, доминираа во...

Pages